Tahá Váš pes na vodítku?

 

 

 • Bojí se cizích psů a lidí?
 • Štěká na psy?
 • Honí cyklisty a běžce?
 • Je hyperaktivní a chvíli neposedí?
 • Nerespektuje Vás nebo Vaše děti?
 • Utíká vám ze zahrady?
 • Ničí byt nebo zahradu?

Připojte se ke skupině MALENIVY - DOG MASTER

2x až 3x do měsíce se konají hodiny speciálně zaměřené na výchovu a problémy s tím spojené. 


Pokusíme vychovat Vašeho psa tak, aby Vás respektoval jako svého pána. 

1Připisování lidských vlastností.
Pokud se pes bojí a nebo naopak reaguje na podněty velice rozrušeně a někdy až agresivně, nikdy psa nesmíme utěšovat a uklidňovat, protože Vaše reakce není pro psy úplně srozumitelná a naopak můžete podpořit to dané chování, které je nežádoucí.

2. Klidné chování.
Když vcházíte a vycházíte ze dveří v jakémkoliv prostředí, jdete vždy první vy a váš pes Vás následuje - nikdy naopak. To samé platí, když pes vystupuje z auta. Pejsek by měl v klidu počkat, až otevřete dveře a dovolíte mu vystoupit. Na každé hodině se učíme, aby se váš pes stal klidným a vyrovnaným psem a pokusíme se zklidňovat jeho rozrušení, když přijde do nové společnosti či mezi známé psy a do známého prostředí, kam se těší.

MaleNivy0790


3. Chování ve skupině známých i neznámých psů.
Je potřeba psovi vysvětlit, že taháním a vynucováním, si nemůže docílit toho, co chce, ale naopak. Pes žije přítomným okamžikem - tady a teď. To znamená, že pokud je na vodítku a uvidí něco, co moc moc chce (jiný pes, vítání s člověkem) a bude Vás tahat k tomu podnětu a vy to dovolíte, pak psa učíte, že musí vynaložit pořádný tah, aby docílil svého. Myslí si, že je to tak správně. Proto je potřeba, abyste pochopili jak se správně v této situaci chovat.


4. Konec tahání na vodítku.
Pokud správně svému psu vysvětlíte, aby netahal a nějaký čas si stále trváte na svém a jste důslední, pak ho zbavíte zlozvyku a vytvoříte nový a pohodlný návyk a tím je, že půjdete se svým psem po městě a budete mít oba dobrý pocit. 


 
 

Zkrátka začneme pracovat na zlepšení vztahu, aby Vás pes respektoval a vážil si Vás.

MaleNivy0831

 • Pamatujte na to, že pokud je váš pes unavený a má vybitou denní dávku energie, pak nezlobí a nemá žádné úzkosti, protože je zkrátka unavený. Nejdůležitější procházka musí probíhat ráno, kdy je pes plně odpočatý a plný sil a pokud chcete, aby byl hodný dalších 8 hodin, kdy jste v práci, pak vám nezbývá nic jiného, než si zkrátka přivstat a unavit ho. Kombinace pohybu a pak cviků z poslušnosti, je to nejlepší. Pes je unavený i psychicky a je rád, že už konečně vypadnete do práce, aby se mohl válet :)

 • Další důležitá rada je, že každý pes musí být zaměstnaný a mít pocit, že je užitečný. Měl by mít řád ve svém životě a jasné postavení ve smečce. Nezáleží na tom, jak moc svého psa milujete a jestli s vámi spí v posteli, důležité je, že vy jste správné vedení pro svého miláčka a to znamená, že pes je disciplinovaný a respektuje Vás a Vaše a jemu je dovoleno býti psem. Když rozhodnete, že pes půjde z gauče dolů, pak se má podřídit a bez problému odejít. Pokud je to naopak, kdy necháváte Vašeho psa dělat si co chce a nemá žádná pravidla, pak je jasné, že Vás respektovat nebude. Protože pes respektuje pouze pána, který ví co chce, je rozhodný, sebevědomý a důsledný.​


Tyto hodiny probíhají v blízkém okolí Maleniv. Nejsou fyzicky náročné, tudíž jsou i pro méně zdatné páníčky. 
Každá další procházka se vypisuje v naší skupině na facebooku. 
Vždy se koná v neděli od 10 do 11.30 hodin. 

Cena je 200 Kč pro naše žáky 
Cena je 250 Kč pro ostatní

  PORADNA - zdarma

Poradna po telefonu je zaměřena pro lidi, kteří si plánují pořídit psa.

Do poradny můžete volat každou sobotu od 17 hodin do 18 hodin.

V těchto časech můžete volat na číslo 777 104 174
 
 • Pomůžeme vám s výběrem správné rasy k Vašemu životnímu stylu
 • Vysvětlíme vám jaký je rozdíl mezi psem s průkazem původu a bez něj
 • Pomůžeme vybrat dobré chovatele
 • Pokud si vyberete psa z útulku z našeho okolí, pak zjistíme, jestli se k vám hodí
 • Zda si pořídit psa či fenu
 • Zda si pořídit malé štěně, či dospělého jedince


Psa si kupujete, minimálně, na 10 let svého života a tak je velmi důležité se neunáhlit a vybrat správnou rasu a temperament právě pro Vás.


Pokud potřebujete poradit s pejskem, kterého již máte, pak se telefonicky objednejte do základního kurzu poslušnosti.

Nebo je zde možnost poradny online přes Skype za poplatek (zde je potřeba se předem domluvit na určitý den a čas).