Do

Tahá Váš pes na vodítku?

 

 

  • Bojí se cizích psů a lidí?
  • Štěká na psy?
  • Honí cyklisty a běžce?
  • Je hyperaktivní a chvíli neposedí?
  • Nerespektuje Vás nebo Vaše děti?
  • Utíká vám ze zahrady?
  • Ničí byt nebo zahradu?

Připojte se ke skupině MALENIVY - DOG MASTER

2x až 3x do měsíce se konají hodiny speciálně zaměřené na výchovu a problémy s tím spojené. 


Pokusíme vychovat Vašeho psa tak, aby Vás respektoval jako svého pána. 

1Připisování lidských vlastností.
Pokud se pes bojí a nebo naopak reaguje na podněty velice rozrušeně a někdy až agresivně, nikdy psa nesmíme utěšovat a uklidňovat, protože Vaše reakce není pro psy úplně srozumitelná a naopak můžete podpořit to dané chování, které je nežádoucí.

2. Klidné chování.
Když vcházíte a vycházíte ze dveří v jakémkoliv prostředí, jdete vždy první vy a váš pes Vás následuje - nikdy naopak. To samé platí, když pes vystupuje z auta. Pejsek by měl v klidu počkat, až otevřete dveře a dovolíte mu vystoupit. Na každé hodině se učíme, aby se váš pes stal klidným a vyrovnaným psem a pokusíme se zklidňovat jeho rozrušení, když přijde do nové společnosti či mezi známé psy a do známého prostředí, kam se těší.

MaleNivy0790


3. Chování ve skupině známých i neznámých psů.
Je potřeba psovi vysvětlit, že taháním a vynucováním, si nemůže docílit toho, co chce, ale naopak. Pes žije přítomným okamžikem - tady a teď. To znamená, že pokud je na vodítku a uvidí něco, co moc moc chce (jiný pes, vítání s člověkem) a bude Vás tahat k tomu podnětu a vy to dovolíte, pak psa učíte, že musí vynaložit pořádný tah, aby docílil svého. Myslí si, že je to tak správně. Proto je potřeba, abyste pochopili jak se správně v této situaci chovat.


4. Konec tahání na vodítku.
Pokud správně svému psu vysvětlíte, aby netahal a nějaký čas si stále trváte na svém a jste důslední, pak ho zbavíte zlozvyku a vytvoříte nový a pohodlný návyk a tím je, že půjdete se svým psem po městě a budete mít oba dobrý pocit. 


 
 

Zkrátka začneme pracovat na zlepšení vztahu, aby Vás pes respektoval a vážil si Vás.

MaleNivy0831

  • Pamatujte na to, že pokud je váš pes unavený a má vybitou denní dávku energie, pak nezlobí a nemá žádné úzkosti, protože je zkrátka unavený. Nejdůležitější procházka musí probíhat ráno, kdy je pes plně odpočatý a plný sil a pokud chcete, aby byl hodný dalších 8 hodin, kdy jste v práci, pak vám nezbývá nic jiného, než si zkrátka přivstat a unavit ho. Kombinace pohybu a pak cviků z poslušnosti, je to nejlepší. Pes je unavený i psychicky a je rád, že už konečně vypadnete do práce, aby se mohl válet :)

  • Další důležitá rada je, že každý pes musí být zaměstnaný a mít pocit, že je užitečný. Měl by mít řád ve svém životě a jasné postavení ve smečce. Nezáleží na tom, jak moc svého psa milujete a jestli s vámi spí v posteli, důležité je, že vy jste správné vedení pro svého miláčka a to znamená, že pes je disciplinovaný a respektuje Vás a Vaše a jemu je dovoleno býti psem. Když rozhodnete, že pes půjde z gauče dolů, pak se má podřídit a bez problému odejít. Pokud je to naopak, kdy necháváte Vašeho psa dělat si co chce a nemá žádná pravidla, pak je jasné, že Vás respektovat nebude. Protože pes respektuje pouze pána, který ví co chce, je rozhodný, sebevědomý a důsledný.​


Tyto hodiny probíhají v blízkém okolí Maleniv. Nejsou fyzicky náročné, tudíž jsou i pro méně zdatné páníčky. 
Každá další procházka se vypisuje v naší skupině na facebooku. 
Vždy se koná v neděli od 10 do 11.30 hodin. 


Cena je 250 Kč 

  PORADNA - konzultace po telefonu

Poradna po telefonu je zaměřena pro lidi, kteří potřebují poradit s chováním svého psa

Máte to k nám daleko a potřebujete jenom konzultaci po telefonu? Pak se na nás obraťte. 
Co pro to musíte udělat? 
 
- smskou pošlete zprávu, že máte zájem o konzultaci na číslo 732 999 887
- poté vám přijde číslo účtu, kam zaplatit poplatek a návrh času, kdy by byl hovor uskutečněn
- cena za 30 minut konzultace je 250 Kč
- domluvíme se a ráda vám poradím