Guestbook

Podělte se s námi a návštěvníky o Vaše zkušenosti s výcvikem u nás a dejte nám i ostatním vědět, co se Vám líbilo a proč zrovna Malenivy jsou to nejlepší místo pro výcvik pejsků!

Zadejte jméno své a svého pejska
Vaše E-Mail adresa nebude nikde zobrazena
Test do guestbooku
Pro omezení spamu prosím potvrďte, že nejste robot
 

 

Napsali o nás

 
Rosťa + Jethro + Night + Neon + Eva

12 let my s Libuškou a ona 12 let s námi :-)

16. červenec 2020

Naše první hodina na cvičáku se odehrála v květnu 2008 s naším půlročním briardem Jethrem. Tehdy to ještě nebyly "Malenivy" jak je znáte dnes, nebyl to ten krásný upravený cvičák na který jste všichni zvyklý . Libuška začínala opravdu jak se říká "na koleni" Pronajatý kus pozemku, nikde nic, jen pár nadšenců, kteří se chtěli něco naučit, něco se dozvědět. Byly to naše úplné začátky. Super parta lidí okolo nás a pokroky, které náš pes , díky Libušce, začal po prvních deseti hodinách dělat nás utvrdily v tom, že jsme zde správně. Kolikrát jsem jí v duchu děkovala za to co nás naučila. Kolikrát nastaly v běžném životě s naším Jethrem situace, kdy se mi opravdu potvrdilo, že výcvik a poslušnost psa je velice důležitá věc. Proto s příchodem našeho dalšího člena rodiny, briarda Nighta, tomu nemohlo být jinak a opět jsme s ním, v jeho půl roce , nastoupili do základního výcviku k Libušce. Postupně s oběma složil manžel pár základních zkoušek a stali se "inventářem" Maleniv. Cvičák se měnil každým rokem před očima. Libuška postupně vylepšovala vybavení, rozšiřovala výuku a její práce a úsilí bylo vidět na každém kroku. Malenivy začaly vzkvétat a rozrůstat se a to nejen co do velikosti ale i co do počtu žáků. Před 4 lety jsme si pořídili dalšího čtyřnohého člena rodiny a to čínského chocholatého psa Neona. Ten samozřejmě opět ve svých šesti měsících následoval své předchůdce a nastoupil jako žáček do Maleniv. Tři psi v našem životě, Jethro Night a Neon, všichni prošli Malenivami. Dvanáct let s Libuškou a ona dvanáct let s námi a našimi třemi psy ....... díky Libuško, moc rádi k tobě chodíme, máme rádi Malenivy i Tebe :-)

Lenka a Maxim

9. říjen 2019

Po půlročním venčení na vodítku, protože puberťák začal dávat přednost volání divočiny před návratem k mamince opět Maxim sprintuje a běhá na volno..Huraaa..a za to vděčím Psí škola Malenivy. Libuško DÍKY MOC! za pomoc při upevňování vazby a důvěry, člověk si myslí, že dělá nejlíp jak umí, ale ono to někdy nestačí...Jsem ráda, že jsem v sobě překonala předsudek, že barzoj na cvičák nepatří.. resp.na cvičák ne, ale do vaší školy ano..a přestože jsme si dali jen základních 10 hodin, už po 1.hodině Maxim s vděkem spolupracoval..když jsem pochopila já, on šlapal jako hodinky, jeho nedostatky byly o mně.. společně jsme to směřovali k tomu, aby se ke mně rád vracel, když dostane volnost..běh je pro chrta nejvíc, vyjadřuje jím svou radost a pro mě je nádhera se na to představení dívat..DĚKUJU

Terezka, Štěpán a Simbík

31. květen 2019

Od plánování pejska jsme chtěli, aby poslouchal a my se na něj vždy mohli spolehnout. A jsme moc rádi, že jsme narazili na tak skvělou psí školu, jako je ta v Malenivách. Tu vede zkušená a sympatická lektorka Libuška, která svému řemeslu rozumí, naučí i sebetvrdohlavějšího pejska každému povelu a majitelům pomůže s každým problémem, se kterým za ní přijdou. V Malenivách se vždy sejde dobrý kolektiv, ale hlavně je to v hezkém a přívětivém prostředí, kam se pejsci rádi vracejí a ten náš nikdy nechce domů. Na každou hodinu se těšíme a jsme rádi, že Simba se těší s námi, protože šťastný pejsek se cvičí nejlíp a tam vždy šťastný je.

Sigrid + Hexa

31. květen 2019

Po odchodu milované Vayusky jsem si pořídila zase štěně švýcarského salašňátka. Malý medvídek, který si nás hned omotal kolem pacičky. Nezkrotná, hyperaktivní, žravá ale tak milá. Poridila jsem si ji, ne na výstavy, ne na cvičení, ale pouze pro radost. Ale ouha, po krátkém čase jsem však vše přehodnotila a hurá na cvičák. Dozvěděla jsem se o Libušce a jejím pristupu, bez násilí a drilu a tak jsem se přihlásila. Říkala jsem si deset hodin stačí bohatě. A teď již chodím osmý měsíc a teprve teď sklízíme ovoce. Hexa se nemůže dočkat až vystoupí z auta. Díky Libušce se pejskové těší i na výcvik. Poradí a vysvětlí neúnavně, než si to páníčkove srovnají v hlavě. To pejskové, ti to pochopí i dříve. A když jdu s Hexou jen na procházku, a ostatní páníčkove se perou se svými psy, tak me blaží, když jim to Hexa- natře. Ne vždycky, ale stále častěji. Proto Libuško děkuji ,děkuji moc za trpělivost.

Míša a Andy

12. září 2017

Brzy tomu bude rok, co se jsem se začala učit na nejlepším cvičáku v Malenivách . Četla jsem zde příběhy žáků a jedna žákyně psala, že když přijela poprvé do Maleniv, tak se jí změnil život a ocitla se na území královny Libušky . Přesně vystihla i mé pocity . Libuška je skvělá osobnost a jsem ráda, že jsem měla čest ji poznat a učit se od ní . Se svým pejskem Andym , tehdy ročním labradorem jsem neuměla téměř nic . Na náš první cvičák k jinému učiteli jsem chodila delší dobu a nenaučili jsem se nic. Propadala jsem zoufalství . Andy je sice hodný a dobrácký pes, ale neposlouchal a dělal si , co chtěl po svém bohémském stylu . Svěřila jsem se s mým zoufáním mé známé a ta mi hned poradila : proč nejdeš k paní Novotné do Maleniv ? Podívej se na její stránky a zavolej tam . Učinila jsem tak. :) Stránky krásné , Libuška sympatická a tak jsem zavolala . Super domluva. I když jsem byla nervozní,tak to ze mě spadlo po první hodině . Libuška je dobrá učitelka , má svojí autoritu a zároveň je i legrace .Andy je pomalý pes a já ještě pomalejší ...cvičíme a Libuška komentuje : Nám nezvoní umíráček , cvičíme :) nebo: Ten pes se zase táhne jak smrad :D Andy zase leží , jak na pláži :) A co mě také pobavilo : Pes už to pochopil , ale panička ještě ne :D .....Hodiny ubíhaly a já jsem se naučila základním dovednostem psovoda . Byla jsem na výstavě , na kterou nás Libuška připravila . Máme Vysvědčení s vyznamenáním . A už se těšíme na další aktivity , na Velkou Cenu Maleniv a jiné zkoušky či závody. Pomalu , ale jistě :) Velký dík patří i kolegovi Libušky -panu Silovskému a to za jeho rady , trpělivost a milý přístup . Rozhodně bych ho také doporučila budoucím žákům v této jedinečné psí škole . Mám toho hodně na srdci a mohla bych napsat román. Doporučuji všem , kteří se chtějí něco naučit a věnovat se svému pejskovi a sobě . Pohoda a relax nejen pro psy je výstižné heslo . :) Tímto se zatím loučím a slibuji , že zrychlím své šnečí tempo při hodinách :))

Čenda, Sindy, Holubice

16. únor 2016

Audaces fortuna iuvat – Odvážným štěstí přeje aneb má cesta do Maleniv. Psal se 19. říjen roku 2014, den, který obrátil můj život naruby. Ocitla jsem v říši královny Libušky na území mně neznámém, zvaném Malenivy. S pocity nepopsatelnými jsem vystoupila z auta a chopila se pevně vodítka, kde na konci ke mně ještě toho času vůbec nevzhlížel můj věrný jezevec Čenda. Co krok, to omotané vodítko podél těla, asi tušil, že ho něco nového čeká, ale to už vůbec nemohl tušit, že pro mě to bylo horší než přijímačky na vysokou školu. S maximálním vypětím všech sil jsem pootevřela branku a vstoupila na území hájené – do Maleniv. A začalo to, od prvních kroků jsem věděla, že do té doby můj pocit, že jsem docela chytrý člověk a chápavý, docela vymizel a čím dál víc jsem tušila, že je se mnou a mou chápavostí něco v nepořádku. Věrný „šemík“ Čenda se snažil, co to dalo, ale panička ne a ne pochopit, že nejdřív ona musí vědět a pak teprve to malé chlupaté. Ale snaha se taky cenila a pocit úplné tuposti postupně mizel (nastalo období rozkvětu) a já po cca 15-ti hodinách pochopila, jak vést psa, aby mě chápal. A tento okamžik byl zlomový. Pod důsledným vedením Libušky a neustálým připomínáním, že musím začít myslet u toho výcviku, jsem dosáhla toho, že v období od dubna do července – pozn. autora půl roce – jsme zvládli možné i nemožné a pyšnili se tituly. Klaním se Libušce, vzdávám čest a věřím, že bude dál vládnout a dokáže i ostatní přivést na tu správnou cestu jako mě. Díky, díky, díky! Máme Tě moc rádi Libuško
P.S. Další dík patří také Sildovi, který následuje kroky Libušky a snaží se vštípit do těch našich hlav taky nějaké to umění a cit pro vedení věrného „šemíka“ a trpělivě naslouchá nám nechápavým a ochotně přispěchá ku pomoci a svým dílem napomáhá k našim dalším úspěchům.

Dana a Debie

10. únor 2016

I když jsem už před časem pozitivně hodnotila cvičák v Malenivách, kde jsem s Amy absolvovala několik splněných zkoušek z poslušnosti, ráda bych tak učinila ještě jednou. Nyní chodím se svou druhou chlupatou holkou Dý. Tento cvičák si zaslouží pochvalu za vše, co pro nás, psovody a naše pejsky, dělá. Není to jen o výcviku samotném, který probíhá skoro individuálně, přesto společně. Je to především o skvělých aktivitách, které zde můžete zažít se svým čtyřnohým miláčkem a s lidmi, které to baví stejně jako vás. Atmosféra vás nutí být lepší a ještě lepší, jít do her, soutěží a zábavy s tím, co jste se naučili. Nutí vás to samotné pilovat a cvičit tam, kde máte rezervy a vybičovat se k co nejlepším výsledkům. Mě, jakožto soutěživému typu to nesmírně vyhovuje. Na druhou stranu, pro ty , kteří se chtějí pobavit, unavit psíka a strávit chvíle s fajn lidmi je to \"TO\" co hledáte. Nejlepší prostředí pro vás, které nemá v okolí konkurenci. Moc doporučuji!

Lenka a Darby

9. únor 2016

Hledala jsem pro svého nového psa nějaký výcvik, který by byl prováděn v malém počtu psíků a ne hromadně a nudně jak jsem zažila se svou fenkou hovawarta.Na netu mne oslovily podmínky výcviku u Libušky Novotné, zavolala jsem a už při výběru vhodného času jsem se setkala s velikou ochotou vyhovět mi dle možností.Nadešel den \"D\" a já se svým choďákem s nervozitou dorazila na 1.hodinu výcviku. Nechodím ještě dlouho, ale nelituji ničeho, přístup ke psům a psovodům je plný pochopení, nadšení z každého splněného úkolu, neustále dobrá nálada a vtipné poznámky, přitom důslednost a úspěchy ve výcviku - to je Libuška :-)

Michaela Holá

Bafánek "mazánek"

26. květen 2015

Na doporučení jsem začala chodit na ,,cvičák,, do Maleniv se svým 3měsíčním štěndem Cane Corso. Po pravdě jsem ke cvičákům neměla moc důvěru, ani nevím pořádně proč, nejspíš proto, že mám to slovo mimo jiné spojené s drilem a trestáním psů, což není můj šálek kávy. Tato psí školička (jak bych jí já osobně nazvala ) je báječná. Respektuje povahu, náturu i náladu pejska, konec konců i majitelů. Pro mě je nejdůležitější, že můj pejsek celou cestu kňučí, jak se tam těší a opravdu nás Libuška k ničemu nenutí násilím. Jedna historka, která je pro tuto školičku výstižná. Učili jsme povel lehni, můj Baffy si prostě dobrovolně lehnout nechtěl, násilí se zde neuplatňuje a na dobrotu ne a ne. Říkám to Libušce, on si prostě nelehne, tak si to chtěla vyzkoušet sama, zda se to povede alespoň jí, no ani náhodou , tuto scénku okomentovala: ,,ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Bafánek mazánek si nechce lehnout do blátíčka, no nic necháme to na jindy,,.No není to báječný přístup?!

Danča a Amy

Velká pohoda

16. březen 2015

Velká pohoda od prvních dní, kdy jsem se svou labradorkou vkročila do "Maleniv". Místo, kde se vyskytuje velká koncentrace skvělých lidí a skvělých psů, kteří mají za sebou obrovský kus práce. Malenivám kraluje Libuška, cvičitelka, která ví, co dělá. Umí pomoci, umí postrčit, umí se rozlobit a umí i pochválit. Ona tvoří pevný základ Malenivského království, které všichni respektujeme.
Moje bláznivá labradorka, která žije volně na hornožďárských pláních bez vodítka a obojku, se na každou hodinu nesmírně těší. Těší se na dril, na poslušnost, na hry, na pejsky....na pohodu! Nikdy bych nevěřila, že za "pár" hodin, strávených na cvičáku, budu mít spolehlivě vychovanou a poslušnou fenečku.
Zásluhou Libušky jsme připraveny na zkoušky, které nás čekají. Obě děkujeme a slibujeme, že TĚ nezklameme, Libuško!

Mirka a Samík

poděkování Libušce

10. březen 2015

V roce 2010 jsme si přivezli štěnátko křížence. Původně bylo pro dceru, ale jak už to bývá, zůstalo u nás. Nicméně po 4 letech jsme usoudili, že musíme na cvičák (i ve 4 letech se da vychovat). Cvičák jsme našli a musím říct že nejlepší. Když jsem poprvé viděla Libušku a pak i promluvit, tak jsem si řekla: no co 10 hodin dam a víc ani Nˇ. No a rok se s rokem sešel my nadále pokračujeme, Sam udělal veliké pokroky, máme nejakou tu zkoušku, další nas čekaji, ale diky tomu všemu, mame spoustu nových kamaradů (i psích), pokaždý se těšíme na hodinu (i když to tak někdy nevypadá), ale hodina s Libuškou mi vždycky zvedne naládu, je to skvěly přítel a kamaradka zaroven. Moc Ti za vše děkujem a těšíme se na další hodiny, závody, vychazky.... Samíci

Iva a Rubik

Tak jednoduše se nás nezbavíš ;)

3. březen 2015

Cvicaku je hodne, ale takovych, kde se vam cvicitel opravdu venuje celou hodinu, zna dobre vaseho psa a dobre vam radi jak na nej, predchazi chybam ve vychove a pomaha rozvijet to, co vasemu psu jde vyborne, takovych cvicaku je malo!
Letos v lete tomu byly tri roky, co jsem poprve prisla k Libusce na cvicak. Tenkrat jsme si jeste vykaly a mela jsem z ni velky respekt. Respekt mam porad, ale priznavam, uz si dovolim i odmlouvat ;)). Za ty tri roky a lehce pres 200 odcvicenych hodin s Rubikem pod Libuscinym vedenim, se z nas staly kamaradky a z Rubika vychovany pes. Tedy porad je to pacient, ale nebyt skoly, ktere jsem v Malenivach dostala, myslim, ze by mi pres tu hlavu asi prerostl ;).
Pod vedenim Liby Novotne jsem se svym madarskym oharem slozitla 8 zkousek poslusnosti a zaroven jeste 3 lovecke zkousky. S vycvikem na ne mi pomahala jedna z prvnich zakyn Liby.
Nemuzu se dockat, az zacnu u Libusky cvicit sveho dalsiho psa, vsem vrele doporucuji!
Libusko dekuji za ty krasne tri roky, at uz v teple nebo na snehu, bylo to vzdy super!

Marie Hnátíková

Nejlepší cvičák

20. listopad 2014

Když mě a mého psa, kterého jsem si vzala v necelém roce jako nezvladatelného, poprvé paní výcvikářka viděla, zděsila se. Čtyřicetikilové hovado, co neslyšelo ani na vlastní jméno a mě totálně ignorovalo, to byl náš Boris. Zpětně Libuška přiznala, že se bála, že tenhle pes nezvladatelným zůstane:) Absolvovali jsme třicet hodin a jsme moc rádi, že jsme se pro tento cvičák rozhodli. Jinde nám nebyli schopní pomoct a poradit ani tak, aby pes reagoval na jméno. Po třiceti hodinách zde zvládal přivolání, chůzi u nohy, odložení, sednutí, lehnutí, základy aportu, odložení za pochodu.. všechno i bez vodítka. Sice to není až takový úspěch, ale u něj je to vítězství, a to, že pokaždé, když zavolám jeho jméno, se na mě otočí a čeká na povel, mě denodenně utvrzuje v tom, že to nebyla marná investice a lépe jsme si vybrat nemohli. Díky moc, za sebe i za Borise a naše pohodové soužití!

Hedvika

Cvičení s Libuškou

18. červen 2014

Na cvičák chodím s papillonkou, hodně lidí by možná řeklo, že výcvik takovýhle prcek nepotřebuje, ale já vím,že je to nutné, aby bylo naše soužití oboustranně příjemné. Takže chodíme cvičit, bavit se mezi jiné pejsky a nakonec jsme se i rozhodly pro kynologické zkoušky a těšíme se,že je zvládnem i když hlavně běháme agility.Letos se budeme věnovat pachovým pracem a třeba z nás něco bude :) v tomto směru. Děkujeme za profi přístup a za zařazení opět do výcviku. Heda a Viky

Květoslava Šnajdrová

Jak cvičíme:)

10. červen 2014

Zdravím všechny co chodí k Libušce na cvičiště :) Chodíme s Joykou a Fibi moc rády. Necháme se poučit, pomučit a hlavně naučit. Vždyť vychovaný pes je opravdu nejlepší přítel :))) Libuško děkujeme :)

Ewička, Robert a Korinka

8. únor 2014

S výcvikem u Libušky jsme moc a moc spokojení. Je opravdu trpělivá, všechno hezky vysvětlí a ještě mnohokrát zopakuje :)
Obdivuji její práci, je tam za každého počasí a přitom má pokaždé dobrou náladu.
Jsme moc rádi, že nám byla doporučena, protože lepší výcvik jsme si nemohli přát :)
Nyní máme za sebou asi 15 hodin a těšíme se až to bude třeba 100 a Korinka bude poslouchat na slovo..zatím je to výcvik hlavně pro nás a začínám se obávat, že ten náš hafík je chytřejší než my :))
Každopádně, pokud se rozhodujete, kam jít se psem na výcvik, tak volte rozhodně Libušku!

Kaťa

Káťa a Mystery

7. únor 2014

Letos na jaře tomu budou 2 roky co navštěvuji tento cvičák. Jelikož mám středního knírače, měla jsem hned jasno o obasolvování základního výcviku, aby nám jeho temperament nepřerostl přes hlavu. Postupem času se pod vedením Libušky N. stal mům pes ovladatelným a já měla pocit, že mohu mému psu dát volnost, aniž bych se o něj bála. Na cvičáku jsem poznala spoustu skvělých lidí a můj pes mnoho čtyřnohých přátel, na které se těší. Dává mi to najevo hlasitým štěkáním, jakmile najedeme na příjezdovou cestu.

Martina Žáčiková

Pepina: Poděkování

7. únor 2014

Moc děkujeme za výcvik. Bohužel to bylo pouze 10 hodin, ale hodně nám to dalo. My se snažíme povely nezapomenout a Pepča taky. Občas se jí to nepovede, ale jsme trpěliví a opakujeme pořád a pořád. :) Celkově chválíme jak místo výcviku, tak samozřejmě samotnou trpělivou cvičitelku Libušku. Ještě jednou moc děkujeme! Jen tak dál! :) Třeba se ještě uvidíme...

Světlana Ševčíková

Vašík

21. květen 2013

Libuško,
asi bych se opakovala, protože souhlasím se vším, co je tu napsáno. Na tvoje hodiny chodím i jako na úžasnou prevenci proti mojí špatné náladě (Vašík žádné "depky" nikdy nemá ". Vždycky mi dokáže tvoje hodina zvednout náladu a to už ani nemluvím o společných vycházkách. Vašík má spoustu kamarádů (já také), poslouchá (hlavně tebe) a má i "něco" zkoušek (pokud ho naučím štěkat, tak v nich budeme pokračovat). Tak ještě jednou děkujeme a všem, kteří si přečtou tyto stránky a ještě u tebe nebyli (třeba jsou z daleka), vzkazuji "lidičky, litujte, že taková Libuška není všude".
PS. Libuško, škoda, že nevedeš taky kurzy výcviku mužských protějšků. Občas bych si koupila lekci

Martina Hošťálková a Jan Petrá

Mia

26. únor 2013

Ještě než jsme si pořídili naší fenečku JRT, vyhledávali jsme výcvik psů v okolí Karlových Varů a na internetu objevili výcvik Libušky Novotné. Miunku jsme ještě ani neměli doma, ale rovnou jsme ji přihlásili na výcvik. Ve třech a půl měsících šla Mia na svojí první lekci coby nezbedné štěňátko, které sotva umí chodit na vodítku, všechny vítá a většinu času dělá jen lumpárny. Naše představy o výcviku byly, že budeme rádi, když přiběhne na zavolání, sedne si, možná lehne. Hned na první hodině nás ale Libuška vyvedla z omylu. Nejdřív vycvičila nás, jak se máme radostně mluvit, jak správně chválit i hubovat, co si nosit za mlsky za odměnu, ale hlavně nás naučila důslednosti. Začátky byly krušné, Mia není žádný svatoušek a dlouho zkoušela naší trpělivost a na výcviku zlobila, prostě typický russlík. Pomalu jsme se smiřovali s tím, že máme nevycvičitelného psa, ale díky bezmezné trpělivosti Libušky jsme to zvládli. Mia začala poslouchat a jí i nás páníčky začal výcvik s ní moc bavit. Sedni, lehni, ke mně se stalo základem a postupně se naučila povely, o kterých jsme vůbec netušili, že je vůbec může zvládat, natož to, že by se jednou mohla připravovat na zkoušky. Děkujeme a těšíme se na další výcvik!

Jana Kubelková

Fleur a Abbey

15. únor 2013

Když jsem poprvé přišla na hodinu výcviku v prosinci 2011, přivedla jsem Libušce osmiměsíční svérázné a tvrdohlavé štěně zlatého retrívra, které dělalo jen to, co samo chtělo. O výcviků psů jsem nevěděla vůbec nic, jen mi bylo jasné, že Fleur sama vychovat nezvládnu. Hned při první hodině jsem zjistila, že nejdřív musím být vycvičena já :D Libuška měla se mnou i Fleur plné ruce práce. Její důslednost, trpělivost a snaha najít nejlepší řešení pro každého je obdivuhodná. Také jsem při výcviku nepotkala psa, který by před ní neměl respekt.Byla jsem nadšená, když se začaly objevovat první úspěchy výcviku. Nejdřív to byly jenom drobnosti a pak to bylo lepší a lepší. Fleur byla nadšená z nových psích kamarádů a i proto jsem si vloni pořídila další psí holčičku, štěně JRT Abbey. Není to taky žádný kliďas, ale Abbey stála u brány cvičáku už ve třech měsících, pro jistotu. Výcvik se stal pro mě, Flérku i Ebísku koníčkem. Holky cvičení baví, baví je pochvaly a odměny, mají své kamarády. Já potkávám plno příjemných a milých lidí, kteří chtějí pro své psí kamarády to nejlepší. Libuško, děkujeme.

Kamila, Franta, Andy a Jack

Velké díky!!!

14. únor 2013

Milá Libuško, chtěla bych ti za nás moc poděkovat za pomoc s Andym a Jackem v naší složité situaci, která vznikla loni. Dovedla jsi nás až k dnešním úspěšnému dni, kdy máme za sebou úspěšné zkoušky BH a ZOP, což bychom si právě před rokem nedokázali ani představit. Tvoje hodiny jsou naprosto super nejen proto, že máš v zásobě vždycky několik rad, ale i proto, že máš vždy dobrou náladu. Je to relax nejen pro nás, ale i pro kluky. Ještě jednou velké díky a už se těšíme na jaro:-D! Kamila, Franta, Andy a Jack

Sára a Daizynka :)

3. říjen 2012

Před 3 roky,jsem si pořídila štěňátko Husky (dosti náročné na poslušnost a ovladatelnost)O cvičení pejsků jsem jen tak letmo slyšela,podívala se na internet a našla stránky Libušky Novotné,tak jsme začly docházet na výcvik.Nejdříve jsem se tedy musela naučit hlavně já,ale byla jsem velmi překvapená,jak se dá pejsek cvičit a jak si mezi sebou upevňujeme vztah.Po dvou letech jsem si pořídila dalšího Jack russel terier,opět dosti akční a náročné plemeno :)
Velice nás cvičení baví,pejsek je rád,že má nové psí kamarády a já jsem ráda,že je tam vždy příjemný kolektiv.Je opravdu příjemné mít dobře cvičeného pejska a s Libuškou to jde jedna radost.
VELKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA SÁRU A S DAISYNKOU OPĚT BUDEME CO NEJDŘÍVE POKRAČOVAT VE VÝCVIKU :)

Jarda Málek a Gecko

14. březen 2012

V roce 2010 jsme si pořídili domů štěně malého münsterlandského ohaře. Už tenkrát mi bylo víc než jasné, že je to hodně živé plemeno a zbývaly v podstatě 2 možnosti. Buď mít nervy ze železa a trpět jeho výstupy, nebo co nejdříve začít se cvičením a výchovou. Jelikož ze železa nervy nemám, vyhrála 2. možnost. Absolutně jsem se neorientoval a neměl jsem ani žádné reference od ostatních. Na Libuši jsem narazil na internetu. V 1. řadě musím pochválit velice přehledné webové stránky a navíc doména VYCVIKPSU.COM je trefa do černého. A teď k Libušce. Na 1. výcviku jsem byl mile překvapen přístupem. Řekne naprosto přesně, co po Vás chce, co děláte špatně, nebo naopak dobře. Zkrátka takový příjemný návrat do školy. Když pak navíc vidíte, jak hodně to psa baví, řeknete si: "přece nemůžu skončit hned po 10ti hodinách". U Libuše cvičíme do dneška a pokud zrovna necvičíme, konzultuji s ní dotazy třeba přes internet nebo po telefonu. Ode mě a Gecka velká pochvala. Gecko a Jarda

Neprašová Jitka

Bezvadné výcviky s Libuškou

26. leden 2012

Do školy Libušky docházím již přes rok a musím za sebe i moje rotvíky říci,že jsme velmi spokojeni.Vždy nám vyjde vstříc,dostane se nám spousty užitečných rad a nikdy nebyl žádný problém.Ba naopak ,vzorně připravila naše pesany na zkoušky a ti se pokaždé těší na další hodinu mezi ostatní nadšence jako jsme my.Moc děkujeme a těšíme se na další společně strávené hodiny výcviku.
za chov.st NG DOG - Neprašová Jitka

KUKY a Alena

Pochvala

25. leden 2012

Dobrý den paní Novotná,
Když jsem si pořizovala štěnátko havanského psíka, myslela jsem si, že ho hravě zvládnu a pár povelů naučím.Kuky byla ale neskutečné žihadlo a brzy jsem pochopila, že ji vlastníma silama nezvládnu.K Vám jsem nastoupila s očekáváním, co asi tak můžete naučit téměř nezvladatelné a skoro nepolapitelné štěně.
Na tyto stránky píšu až teď, i když jsme výcvik ukončily v červenci t.r.Chtela jsem se přesvědčit, že to, co jste musela naučit hlavně mě a pak Kukynu, že to obě zvládneme i po ukončení výcviku.
Každým dnem můžu zvola: hurá!!! zvládáme to obě a to díky vašemu trpělivéhmu a perfektnímu přístupu během celého výcviku.
Kukyna se na každou hodinu těšila a to stále víc a víc a já s ní. Nejvíc práce jsem vám dala asi já, ale zvládla jste nás hrávě a vycvičila jste nás obě ke spokojenosti a obdivu všech.
když Kukynu venku při procházce někdo pochválí, jaká je poslušná a jak to zvládá, chválím jak jí tak vás paní Novotná a přeji vám moc a moc takových úspěchů a aby vám tato láska k pejskům vydržela stále.
ještě jednou díky i za Kukynu
Alena Straková

Libuše Novotná

@Jana

21. listopad 2011

Paní Jano z Luhačovic....díky, díky a ještě jednou díky za krásný příspěvek. Neskutečně mne potěšil!!!

Jana

14. červenec 2011

Dobrý den, úžasné, skvělé, perfektní..... a nevím co ještě!! Nedalo mi se k tomuto nevyjádřit!! Prohlédla jsem si vaše stránky a nestačím žasnout. Velice lituji, že jste tak daleko a nemohu vás navštěvovat, já jsem z Luhačovic. Vono takto pomáhat lidem - psům s výcvikem - není nic jednoduchého a mít ještě k tomu takovou spoustu krásných ba nádherných výsledků s tak rozmanitou škálou psích plemen, je naprosto úžasné. Vím o čem mluvím, jelikoš se výcvikem psů zabývám také. Ovšem na naprosto jiné úrovni než vy. Takových výsledku se svými svěřenci nedosahuji ač bych ráda. Přeji Vám spousty dalších krásných úspěchu s vašimi žáky! PS: Lidičky z okolí p.Libušky važte si jí, věřte, že takových na světě moc není!!

Eva Záchulová

poděkování

9. červenec 2011

Dobrý den Libuško,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za typ na kloubní výživu pro Jethra arthronis. Koupili jsme celý komplet a první výsledky byly vidět snad už po sedmi maximálně po deseti dnech. Jethrovi se třásly zadní nohy, hlavně pravá. Probírali jsme to s doktorem, ale ten řekl, že by to zatím neřešil, že hybnost kloubu je výborná a že nás to upozorní až pes začne na nohu kulhat, a to momentálně byl na canivitonu. Začala jsem shánět informace přes internet a vzpomněla jsem si na Vás. Máme přihlášené hafo výstav a báli jsme se, že Jethra kvůli tomu vyřadí. Zatím to vypadá suprově, uvidíme jak to bude dál. Chci Vám taky pochválit nové stránky, moc hezké. Děláte moc užitečnou práci a přeji hodně dalších úspěchů s Vašimi žáky. Záchulová Eva a Jethro

Lenka Benešová a Maxík

Libuška a výcvik

4. duben 2011

Možná zvláštní titulek pro pochvalu :-) Ale od začátku - k Libušce jsem přišla na podzim s 8mi měsíčním "štěnětem" bavorského barváře. Už po první hodině jsem zjistila, že i když mi prošlo rukama pár pejsků, nejsem vůbec "mistr světa ve výcviku a výchově těchto úžasných tvorů". Libuška mi neřekla, že jsem špatná, jen mi vysvětlila, co špatně dělám ... Ve výsledku stejné, ale ... náhle stojíte nohama na zemi. Všem, kdo budou číst tyto řádky bych chtěla sdělit následující (a ty to Libuš nečti) : "Ta mladá dáma je profesionálka každým coulem, svoji práci dělá nejen hlavou, ale hlavně srdcem. Pejskům rozumí, miluje je a i z nezbedy dokáže udělat ukázněného a vychovaného psa, který ale neztratí svoje JÁ, svoji duši. Je to o velmi důsledném výcviku, který ale každého chytne, baví ho to, najednou má radost že on sám, i jeho pejsek má náplň, zábavu, prostor, radujete se z každého úspěchu a neúspěchy chcete napravit... A Libuška jako člověk ? No páni, já vůbec netušila, že takoví lidé ještě jsou .. nebo už sláva - zase jsou ??? Je to človíček s velkým Č a já doufám, že v práci i životě jí budou potkávat jen úspěchy, protože jestli si to někdo zaslouží, tak je to ONA. Takže - kdo se chcete setkávat s takovým člověkem a ještě mít vychovaného pejska, šup k ní !!!! :-) :-) :-) Hodně štěstí vám všem i Tobě Libuš.

Klára S.

Poděkování

4. březen 2011

Ráda bych také napsala pár slov k výcviku u Libušky. Když jsem si pořizovala štěně kavalírka ve snu by mě nenapadlo že po pár hodinách na cvičáku budeme chtít dosahovat nějakých zkoušek. Nejdřív jsem si myslela že u tohoto plemene výcvik není třeba, následovala touha aby uměl alespoň základní povely. A tak z původních 10 hodin u Libušky už budeme končit 30.hodinu a po Novém roce pojedeme dále:-) A na jaře doufám úspěšně složíme první zkoušky....Tímto Libušce děkujeme za podnícení jít dál a za všechno co jsme se dosud naučili a jistě ještě spoustu naučíme...Bez ní by to byl rozmazlený neposlušný mazánek...:-)...A to by byla škoda protože i takový malý kavalírek se dvakrát týdně těší na své hodiny a je tam šťastný....a já samozřejmě s ním...Díky.

Miloslava Stránská

PODĚKOVÁNÍ

4. březen 2011

Děkuji za sebe i za naši Lasinku.
Jsme obě moc rády,že jsme osobně s L.Novotnou mohly 20 hod být.Škoda,že takových lidiček není na světě víc.

Barunka Vlachová a Timík

Vycvik u Libušky

25. prosinec 2010

nejprve musím pochválik krásné nové stránky ..jsou opravdu povedené,přehledné a zajímavé ... :) ...Na cvičák jsem šla s milnou představou o tom ...že jdu vycvičit jen svého psa ..záhy jsem však pochopila ..že chyba není ve psu ale v mém přístupu k čtyčnohému mazlíkovi ...hodně jsem se naučila a s pejskem nás to mnohem více zblížilo ...Libušky přístup k práci, která jí moc baví,je až obdivuhodný ...obětavost ,ochota ..dravost ..duslednost ...ale hlavně duše ..která rozumí psí řeči ...Libuško ..přejeme ti hodně a hodně stestí a spousty spokojených a vycvičených pejsku a pániku ...a děkujeme za všechno ..co jsi mě ..Rockyho ..a Timíka naučila ..a také za to ..že jsi byla ochotná přijmout plemeno jako je Americký stafordšírský teriér ...a dovést nás až ke zkoušce ZOP ...tímto před tebou smekám ..a prosím ..zůstan taková jaká jsi ..protože takovou Tě máme rádi :)

Simona Pitáková

Prosté konstatování

16. prosinec 2010

Libuško, pořizovala jsem si Archieho se zkreslenou představou o tom, co to obnáší, mít doma loveckého psa. Díky Tobě, Tvému přístupu, trpělivosti a důslednosti se nám spolu žije moc fajn a oba jsme se toho u Tebe hodně naučili a ještě určitě hodně naučíme. Děkuju!

Libuše Novotná

Poděkování

5. listopad 2010

Myslela jsem si, že do těchto referencí nebudu psát, ale nedá mi to. Jsem překvapená, ohromená a jsem moc ráda, že mám takové překrásné vzkazy od mých současných či minulých žáků. Mockrát vám děkuji. Nesmírně si toho vážím.
L.N

Dana Záleská

Výcvik

25. říjen 2010

Spolu s námi žije v rodině roční trpasličí pudlík Lucinka-abnormálně temperamentní. Mohu posoudit-jedná se o třetího pudla, kterého chovám. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda absolvovat výcvik s takhle malým psem. Nakonec jsme prošly základním i pokročilým výcvikem k maximální spokojenosti mé i Lucinky. Výcvik probíhá v krásném a klidném prostředí a pes se na cvičák vždy těšil. Pod dozorem paní Novotné jsem se já i Lucka naučily povely a ovládání psa. Po ukončením výcviku i nadále stále poslušnost cvičíme a dnes mám radost z toho, že pes poslechne a často vzbuzuje obdiv kolemjdoucích lidí. Je radost mít poslušného psa. Díky Záleská

Pavla D.

naše Libuška

24. říjen 2010

My chodíme k Libušce již třetím rokem, a když jsem si pořizovala štěně netušila jsem co všechno budeme dělat, vlezete na cvičák a už se vezete. Také záleží na koho narazíte a my jsme naštěstí poznali Libušku, padla nám do oka a nejvíc si vážíme její upřímnosti(žádné mazání medu kolem úst)vše pěkně na rovinu. Díky Libušce máme složené zkoušky, jsme členy karlovarské záchrané brigády. Také jsem se naučila jak zaujmout a motivovat svého mazlíčka. Myslím, že díky práci na cvičáku jsem si se svým psem prohloubila vztah a lépe ho znám. Takže Libuško, moc Ti děkujeme a jsem moc ráda že jsme Tě poznali.

Simona Hechtová

Poklona a poděkování

24. říjen 2010

Pod text, který je již napsán se mohu bez výhrad podepsat. Přála bych každému, kdo si pořídí pejska, aby mohl zažít hodiny výcviku, kdy se vám pes mění před očima. Paní Libuška má dar, kterému se nelze naučit.Rozumí psí duši, proto je vždy úspěšná. Absolutní profesionálka, která si poradí s každým psem. Pracovitá, trpělivá, důsledná, milá, obětavá, vstřícná. Sama jsem chtěla chodit se svým psem pouze na základní výcvik poslušnosti 20 hodin, ale já i pes chceme pokračovat dál. Nové stránky moc chválím, jsou přehledné výstižné a pravdivé. Libuško oceňuji nabídku dárkového kupónu pro výcvik psa. Navrhuji ještě dárkový kupón pro výcvik majitelů psů. Protože jestli něco může psa pokazit, tak je to jeho pán, který s ním neumí zacházet. Výcvik je dokonalý i v tom, že není jen o psech , ale i o lidech a jejich vlastnostech a díky výcviku se mnozí lidé na cvičáku potkávají sami se sebou a mají možnost si o sobě leccos uvědomit.Takže terapie skrze psa, není to úžasné? Libuško díky je málo, přála bych Vám více osobního volna, abyste nežila jen "psí život" , radost, sílu , zdraví a spoustu nových klientů, kteří nemohou být nikdy nespokojeni.
S úctou Simona a Amálka

Lenka Hrůzová

Poděkování

23. říjen 2010

Když jsem zhruba před rokem hledala vhodný cvičák pro naší psí puberťačku, kde by si neklepali na čelo, že chceme naučit bígla poslouchat, náhodně jsem narazila na cvičák u Libušky, která s výcvikem bígla neviděla žádný problém. Původně jsem chtěla absolvovat jen základní výcvik, ale bíglici a mě to začalo bavit a stále baví tak, že do dnešního dne stále 2x týdně k Libušce na cvičák docházíme. Touto cestou bych chtěla naší cvičitelce Libušce poděkovat za vše, co nás naučila, za motivaci na něčem pracovat a snažit se něčeho dosáhnout, za to, že se nám při hodinách tak skvěle věnuje, a že jen díky ní se nám povedlo zkoušky ZOP a ZZZ složit. Díky za to, co děláš a hlavně za to, jak to děláš.
Lenka H. a Zea

Dana N. a Carrie

Poděkování

21. říjen 2010

Ahoj Libuško,
kabátek tvých nových stránek je opravdu moc pěkný! Doufám, že osloví hodně dalších zákazníků a všichni budou spokojeni tak, jako jsme my!!!
No není nad to, mít dobře vychovaného a zvladatelného psa. To byla i naše představa před čtyřmi roky, když jsem poprvé přišla se svou fenkou Carrie (Rhodéský Ridgeback) k tobě na cvičák. Ale díky tobě jsme nezůstaly jen u základního výcviku, dokázaly jsme s tvou pomocí daleko víc...složily jsme zkoušky, o kterých se nám před čtyřmi roky ani nesnilo a doufám, že při tvém profesionálním vedení toho spolu ještě hodně dokážeme!!! Tímto ti chci Libuško moc poděkovat za všechno, co jsi pro nás udělala. Nesmírně si toho vážím!!!

Jiří a Alexandra Singerovi

20. říjen 2010

Než se pořádně rozepíšu, chtěla bych pochválit Vaše nové stránky.
Chodíme k paní cvičitelce Líbě Novotné již pár měsíců a musíme napsat na její osobu jen samou chválu.Je vidět, že své práci rozumí a že jí dělá ráda. Máme s manželem fenku Malého Munsterlandského ohaře Arku a jsme velice rádi, že i jí se toto cvičení moc líbí a strašně se na každé cvičení těší. Tímto Vám moc děkujeme za vše, co již Arka umí a věříme, že ještě díky Vám,hodně umět bude.
Zdraví Jiří a Alexandra Singerovi

Kateřina L.

Skvělá cvičitelka

19. říjen 2010

Chtěla bych tímto vyjádřit dík své cvičitelce psů Líbě Novotné, ke které chodím už třetím rokem. Na výcvik jsem k Líbě začala chodit se svojí borderkou s tím, že se naučím základním povelům, ale po prvních deseti hodinách z toho bylo dvacet a nyní je to už více než 2 roky. Nejen že je Líba skvělý člověk po stránce lidské, ale zároveň je to i profesionální cvičitelka psů. Rozumí jim, nedrží se při výcviku striktně jednoho schématu, ale přistupuje ke psům individuálně, poradí Vám s výchovou psa, výborně připravuje ke zkouškám nejen psy, ale také jejich majitele. Často totiž nejde jen o to naučit povelům psa, ale naučit majitele povely správně používat. Na jejich hodinách poznáte, že tu nejste jen zákazník, ale že Líbu ti naši mazlíčci opravdu zajímají. Ještě jednou - Líbo díky!
K.

Kateřina H.

Poděkování Libušce

18. říjen 2010

Když já se svou fenkou vybírala před čtyřmi lety cvičák, kam budu chodit, narazila jsem na Libušku. Nejdříve jsem chtěla jen výcvik základní, ale pak poznáte, že chcete víc a víc. A když přijde první úspěch na zkoušce a vidíte, jak to Vašeho psího kámoše baví a že by mohl mít i navíc tak nepřestáváte a trénujete dál. To bylo a je u mne. A veřte nebo ne, stále tam docházím a učím se novému. Když chcete se svým psím miláčkem chodit na procházky a mít nervy na to, kde, kdy a kdo se objeví a Vaše milé stoření neposlechne...tak prosím. Ale pak nezáviďte těm, kteří mají své pejsky vychované:-) a to si myslím, že by aspoň základní poslušnost měl mít každý pes i jeho majitel. Já mám fenky dvě a stále dosahujem cílů o kterých se nám ani nesnilo a to zásluhou Libušky, která opravdu ví, jak na to!!! Několika svým známým jsem doporučila Líbu a všichni byli moc spokojeni! Libu, jsem moc ráda, že jsem Tě poznala nejen jako výcvikářku, ale i mou opravdovou kamarádku! Troufám si říct, že jsi špička ve své profesi!!! Děkujeme!!!

P

Cvičitelka psů

17. říjen 2010

Výcvik a výchovu psům i páníčkům,
nabízí zde cvičitelka Libuše,
talent má a snad vidí i psům do duše,
zabývá se také poradenstvím
a tak pomůže Vám s miláčkem psím.
Psi užívají si hodiny výchovy,
páníčci pak celý život pohody,
se svým psem vychovaným.
A to zdaleka není vše,
to by snad ani nebyla ta naše Libuše,
aby neumožnila Vám dosáhnout zkoušky čí výstavy,
nebo stát se členem brigády se záchranářem psím.
Já vděčím jí za vše co vím,
a užívám si se svým kamarádem čtyřnohým.
Neni to jen business,
je to nase cvicitelka Libuše.