Flyball tým KINGS of Malenivy 3. místo v 6. divizi na Mistrovství evropy 2018
Flyball tým KINGS of Malenivy 3. místo v 6. divizi na Mistrovství evropy 2018
Ve dnech 23. - 26. 8 proběhlo v Polském městě Sopot mistrovství evropy ve flyballu - EFC 2018.

Slovo trenéra:
Ve čtvrtek, poté co jsme dorazili na místo jsme se ubytovali, vykoupali se v moři a v 19:00 proběhl zahajovací ceremoniál. Českou republiku vyjelo reprezentovat celkem 14 družstev a bylo nás při ceremoniálu, ale i během běhů opravdu slyšet. 
Naše družstvo ve složení psů Tedy, Banán, Smajly, Akita, Scary a Charlie bylo zařazeno do šesté divize. V pátečním speed trialu, kde byla podmínka, že každý pes musí mít alespoň tři běhy aby mohl běhat v double elimination jsme nasadili tři sestavy, které běhali krásné, vyrovnané běhy bez chyb a tak jsme se podmínky platných běhů bát nemuseli. V další části turnaje DE se divize přerozdělovaly podle časů ze ST. Nám zůstala šestá divize, za což jsme byli rádi, protože nám zaběhnuté časy vyhovovaly. První rozběhy se nám povedlo s přehledem vyhrát. Dokonce se nám zadařilo a zaběhli jsme si nový týmový rekord a to 18,44s. Další rozběh už byl ale o postup do finále a tak trochu zapracovaly nervy, udělali jsme chyby tento rozběh jsme prohráli. Měli jsme ještě jeden rozběh, ale bohužel soupeř byl rychlejší a tak jsme se do finále neprobojovali. 
Celkový výsledek tak byl pro naše družstvo krásné třetí místo a byli jsme jedni z pěti českých družstev, která si stoupla na stupně vítězů. Myslím, že naše premiéra na tak velké akci dopadla na výbornou a my ukázali, že i malé družstvo umí podat velký výkon.